Suomen Glaukoomaseura ry - Finlands Glaukomförening rf

 

E-mail address to the Finnish Glaucoma Society: suomen.glaukoomaseura@gmail.com

Mailing address: Mira Koskinen / Suomen Glaukoomaseura, HYKS Silmätautien klinikka, Haartmaninkatu 4, PL 00029 HUS

 

Board members

Past President

Hannu Uusitalo, M.D., Ph.D, FEBO

Professor of Ophthalmology

hannu.uusitalo@uta.fi

President

Mika Harju, M.D., Ph.D, FEBO

Docent in Ophthalmology

mika.harju@hus.fi

Secretary

Mira Koskinen, M.D.

Ophthalmologist

mira.koskinen@hus.fi

Treasurer

Minna Parkkari, M.D.

Ophthalmologist

parkkari.minna.m@student.uta.fi

Members

Aurora Heickell, M.D.

Ophthalmologist

aurora.heickell@gmail.com

 

Anu Vaajanen, M.D., Ph.D

Ophthalmologist

anu.vaajanen@fimnet.fi

 

 

 
© 2019 Suomen Glaukoomaseura